Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
15 postów 10 komentarzy

Zmiana Stron

HOYT - Ci, którzy sądzą, iż wszystkim rządzi Los, nie myliliby się, gdyby się nie upierali przy tym mniemaniu.

„Izrael nie chce polskie pieniondze”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Izrael nie chce polskie pieniondze”- twierdzi Anna Atari w rozmowie z Anne Appelbaum, po mężu Sikorka.

 ANNE APPLEBAUM: Witam serdecznie słuchaczy i panią Ambasador Anne Atari, w niezależnej redakcji Gazety Zaborczej, na szczęście jeszcze wolnej od macek PiSu.

ANNA ATARI: Schalom!

ANNA APPLEBAUM: Pani Ambasador. Zacznijmy od tego, że ta wielka wojna, jaką wywołał rząd PiS, przyjmuje ustawę o IPN o polskim holokauście, knebluje w ten sposób usta histerykom, uczonym w piśmie i niezależnym twórcom głosić prawdę. Dla każdy zatroskany o Polskę przyjaciel, ustawa o IPN musi kojarzyć się z polski marzec 68. Powiem więcej. Atmosfera, jaką stworzył obecny rząd i jej rządowe, propagandowe media, wydaje się być teraz o wiele groźniejsza, niż była 50 lat temu. Seweryn Brumsztajn mówi wręcz otwarcie, że boi się opuścić ulica Czerska, by zrobić sobie spokojnie, zwyczajny mały geszeft. A z męża Hanki, już w samej Warszawie, komisja Jakiego, miliona złotych ściągnęli. Ludzie się znowu boją.

ANNA ATARI: Straszne, straszne jest teraz w Polska, i w Warszawa. To nie jest kraj dla normalny, wolny człowiek!

ANNE APPLEBAUM:Ale ja ostrzegałam z Radkiem, cała wielka rodzina Gronkowiec i ich polscy przyjaciele, przed tą komisją. Mówiłam do Hanka, posłuchaj ty mnie i zrób tak, jak zawsze robił, w niebezpieczne czasy, nasz nieodżałowany profesor. „Jak nie wiesz jak się zachować, chowaj tylko pieniondze, Hanka”

ANNA ATARI:Mądra rada. I Familia Gronkowiec zastosowała się do rada?

ANNE APPLEBAUM: Niestety. Wszystkich nie zdążyła schować.

ANNA ATARI: Biedne ludzie. Chore państwo, chore robi ten kraj.

ANNE APPLEBAUM:Pani Ambasador, porozmawiajmy o szalejącym w Polsce antysemityzmie, już głośnym na całym świecie.

ANNA ATARI: To komisja Jaki, toż nie polski antysemityzm? Milion złoty naszej Hance zabrać?!

ANNE APPLEBAUM: Pani Ambasador. Milion złoty Hanki, toć to dla nich pikuś! Ale kim trzeba być, by 153 letniemu właścicielowi kamienice odbierać?

ANNA ATARI: Jaki wielki łobuz trzeba być...

ANNE APPLEBAUM: Ale to ten rząd, podburza ciągle Polaków, budzi demony antysemityzmu, i mówi im, że to Żydzi chcą zabrać Polakom ich pieniondze i to dlatego prezydent NatenYahoo, Sanhedryn i cały Izrael aż po Hollywood sprzeciwia się stanowczo ustawie o IPN?

ANNA ATARI: Straszne, straszne kłamstwa rządu; haniebne i oburzające! Żaden Żyd nie chce wziąć, do swoja czysta ręka polski pieniondz! Obrzydliwość myśleć w ten sposób o Żydach! Koszerne, by w brzucha Żyda stanęło, gdyby polski jeden grosz chciał wziąć.

ANNE APPLEBAUM:Nie wziąłby ni grosza???

ANNA ATARI: Ależ skąd! Powtarzam. Izrael nie chce polskie pieniondze.

ANNE APPLEBAUM:Nie chce pieniendzy???

ANNA ATARI: Oczywista, że nie. Izrael chce polska kamienica, weksel w dolar i precjoza.

ANNE APPLEBAUM:Precjoza?

ANNA ATARI: Tylko z gold precjoza. My nie takie pazerne, by chcieć brać wszystko.

ANNE APPLEBAUM:Czas nas goni i niestety musimy kończyć. Ale chwileczkę. Na słuchawkach reżyserka daje mi znak, że mamy na łączach słuchacza - Adama z Giewu, który przez cały czas przysłuchiwał się naszej rozmowie i chciał ci coś powiedzieć.

ADAM Z GIEWU:Witaj Aniu. Chciałem Ci gogogo, rąco, popo dziękować za wszystko, co popopo, co rzekłaś dziś i w dniu obchodów marca 68. O Polskim faszyzmie. Popopo zdrawiam Ciebie serdecznie.

ANNA ATARI:I ja Ciebie także, Adasiu. Ach, bym zapomniała. Adam, pozdrów brata!

                                                              Hoyt/2018

 

KOMENTARZE

 • Autor
  istna perełka - 5*
 • 5*
  Ale fajne:)
 • A jeszcze pani Anne pisze książki
  https://storage1.censor.net.ua/images/e/8/2/c/e82c37c430c583819f6ff70b7c51c1a0/640x464.jpg
  https://www.corpus.ru/files/products/gulag-fb.jpg
 • Reparacje.
  Wszystko zmierza do jednego, bo jak mówi żyd urbach, cyt.
  "— Żądania reparacji są idiotyczne, nieskuteczne i nie mają innych skutków, jak tylko psucie stosunków polsko-niemieckich, a pośrednio także Polski z Unią Europejską. Jest to jeden z przejawów nacjonalizmu, który Polskę izoluje i przynosi złe skutki. Teraz rząd Morawieckiego ma poprawić stosunki z Unią Europejską, wobec tego wycofuje się z tej zabawy w reparacje, które są Polsce nienależne w sensie prawnym i nienależne w sensie moralnym, bo Polska przejęła znaczną część ziem, należących niegdyś do Niemiec."
  A kolesie z żydosfory mówią, że im należą się reparacje od Polski, to wszystko zbiega się do black hole, qnva go mać, panie Boże i ty nie grzmisz, mamy się modlić i nic nie robić a tym czasie te ssyny zostawią nas z walizkami na ulicach ?
  https://archirama.smcloud.net/s/photos/t/4328/ruiny-w-kolorze-henry-cobb_200014.jpg
  Warszawa po niemieckiej okupacji !
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/pWXktkpTURBXy9lNjU0ZTY1N2RkODdlOTJhNDAxOTU0M2FkZmMyNGY1OS5qcGeSlQMBas0D580CMZMFzQMUzQG8
  Warszawa odbudowana przez Polaków i niedługo przejęta przez żydów !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31